Medikal Hizmetler

Alkali Diyet Programi

[frame src=”http://aysegulcoruhlu.com/wp-content/uploads/alkalidiyetprogrami.jpg” width=”620″ height=”250″ style=”2″ linkstyle=”none”]
Bu programın amacı; başvuran kişinin fiziksel, zihinsel, ve emosyonel performansını arttırmaktır.  Kişinin kilo kontrolüne destek sağlamak, mevcut hastalıklarının tedavisinde tıbbi destek olmak ve  koruyucu tıp uygulamaları ile uzun süreli sağlık halini korumaktır. Bunu, 15 gün arayala 2 görüşmeyi içeren Alkali Diyet programıyla sağlayacağız.

Program aşağıdaki  şikayetlere göre tamamen kişiye özel olarak planlanır

 • Sağlıklı yaşam,
 • Kilo kontroluna destek,
 • İnsulin duyarsızlığı,
 • Metabolik sendrom,
 • Kalp-damar sağlığı,
 • Pre-diyabet, gizli şeker,
 • Spastik kolon,
 • Gıda duyarlılığı
Bunun için öncelikle kişinin kan-idrar tahlilerine bakılır. Son bir yıllık check-upları,  anamnez, tahliller, kan testleri ve vücut ölçümleri sonuçlarına göre, ilaçla medikal tedavi, vitamin destek ürünlerin reçetelenmesi ve arzu edilen hedefe yönelik, alkali beslenme önerierinde bulunulur. Alkali diyet programı, diyet listeri verilen, haftalık takip yapılan bir zayıflama programı değildir.
Son gorusmede  tekrarlanan tahlillerle programın başarısı ölçülebilecektir.

Alkali Beslenme ve Alkali Yaşam Danışmanlığı

Alkali beslenme prensiplerinin öğretildiği, kan testlerine göre temel alkali vitamin-mineral takviyelerinin reçetelendiği tek görüşmeyi içerir. Eğitim ağırlıklıdır. Günlük yaşamda alkali olmayı kolaylaştıracak yardımcı cihaz ve ürünler hakkında ek bilgileri içerir.

4 aylık aralarla tekrarlanır.


Anti-Aging Muayene

[frame src=”http://aysegulcoruhlu.com/wp-content/uploads/Anti-Aging.jpg” width=”620″ height=”250″ style=”2″ linkstyle=”none”]

Amerikan Anti-Aging Derneği A4M destekli , vitamin ve hormon kullanımı danışmanlığıdır.Önleyici hekimlik ve anti-aging uygulamalarını kapsar. Kapsamlı chek-up testleri değerlendirilerek vitamin –mineral takviyeleri düzenlenir.
Tek görüşmeyi içerir. 4 aylık aralıklarla tekrarlanır.


Gıda Duyarlılığı

[frame src=”http://aysegulcoruhlu.com/wp-content/uploads/gida-duyarliligi.jpg” width=”620″ height=”250″ style=”2″ linkstyle=”none”]

İmmunopro Gıda Duyarlılığı testiyle 300 farklı besine karşı duyarlılık araştırılır. Dr.Ayşegül Çoruhlu 2005 yılından beri bu testi uygulayan az sayıda tecrübeli hekimlerden biridir. Testin sonuçları 5 günde çıkar. Sonuçlara uygun bir beslenme planı hazırlanır.

Duyarlılık oluşturan gıdaların diyetten uzaklaştırlmasıyla kilo kaybının yanısıra bağırsak şikayetlerinde de hızla azalma gözlenir.
Gıda duyarlılğı testi bir tür “bağırsak karnesidir“.
Tek birkez yapılması yeterlidir.


Anti-Aging Cilt Uygulamalari

[frame src=”http://aysegulcoruhlu.com/wp-content/uploads/antiagingcild.jpg” width=”620″ height=”250″ style=”2″ linkstyle=”none”]
Cildin içten beslenmesi için gereken alkali beslenme önerilerini ve vitamin uygulamalarını kapsar.

 • Cilt sağlığı için oral vitamin kullanımı
 • Cilt sağlığı için mezoterapi
 • Mezolifting
 • PRP ile cilt yenileme

Başvuru Formu

Alkali Diyet

Sağlık, gençlik, ideal kilo, uzun bir ömür... Tek yöntem alkali olmak! Mideni değil hücrelerini doyur!

Kitaplar Hakkında