Basında

Alkali Diyet Stargündem’de

Dr. Ayşegül Çoruhlu’nun kaleminden çıkan Alkali Diyet, zayıflamanın en sağlıklı yolunu anlatıyor. Neden zayıflayamadığınızın cevaplarını bulabileceğiniz Alkali Diyet, Okyan Us Yayınlarından çıktı.

Okyan Us Yayınları tarafından baskıya hazırlanan Alkali Diyet, Dr. Ayşegül Çoruhlu’nun imzasını taşıyor. Kitapta “Bugüne kadar neden olmadı ve bundan sonra nasıl olacak” sorularının da bilimsel cevapları veriliyor.

Türkiye’deki ilk ileri İleri anti-aging uygulayıcılarından olan Dr. Ayşegül Çoruhlu, diyetin hücre düzeyindeki dengesini basit bir dille anlatmaya çalışıyor. İddiasına göre diğer tüm diyetler bu parçayı eksik bırakıyor ve Dr. Ayşegül Çoruhlu, Alkali Diyet adlı  kitabında bu eksik parçayı tamamlıyor.

Diyetlerde yağ, vitamin ve protein ön plana çıkartılıyor ancak vücut için çok gerekli olan bir başka unsur olan Asit-Alkali Dengesi göz ardı ediliyor. Önemli olan kilo vermek değil sağlıklı bir şekilde zayıflamak ise niçin kilo alındığının da anlaşılması gerekmektedir. Dr. Ayşegül Çoruhlu, Alkali Diyet kitabında asit yapan yiyeceklerin azaltılması, alkali yapan yiyeceklerin tüketimininse artırılması gerektiğinin altını çiziyor. Böylece vücudun temiz tutulacağı gerçeği de vurgulanıyor. Asit alkali dengesinin başarılı bir şekilde kurulması, hayatımızı ve sağlığımızı daha düzenli bir hale sokacaktır.

Dr. Ayşegül Çoruhlu’nun Alkali Diyet çalışması sayesinde sağlık açısından basit fakat büyük bir destek olacakken vücudunuzla yapabileceğiniz en başarılı işbirliği de olacaktır. 175 sayfalık Alkali Diyet, Okyan Us Yayınları tarafından basıldı ve Çok Satan Kitaplar Listesinin baş sıralarına yerleşti.

stargundem.com

Yararlı bulduysanız lütfen paylaşın.

PinIt

Related Posts

Bir cevap yazın

Bize Ulaşın

Tüm hizmetlerimiz için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Alkali Yaşam Kulübü Üyeliği

Alkali yaşamı sağlığının ön koşulu olarak benimseyen, bu konudaki güncel bilimsel gelişmelerden, düzenlenecek aktivitelerden haberdar olmak isteyenlerin buluştuğu kulüptür.

Twitter @drAlkaliDiyet

Faydalı bigiler için bizi Twitter da takip etmeyi unutmayınız. @drAlkaliDiyet