Asit-Alkali Dengesi

Alkali diyet neden gereklidir?

Çünkü vücudumuzun asitlenmesi gizli saklı işleyen en büyük tehlikedir. Tüm hastalıkların temelinde hücrenin asitlenme sebebiyle fonksiyonlarını tam yapamaması yatar.

Hücre iki şey ister 1- İhtiyacı olanı almak 2- Artığını atabilmek. Biz şuanki modern beslenmede hücrelerimize ne ihtiyacı olan besinleri tam verebiliyoruz, ne de hücre içi çöpleri tam temizleyebiliyoruz.

Nedir şuanki sözde modern beslenme? Hazır yiyeceklerle dolu market rafları, işlenmiş gıdalar, hormonlu hayvanlar vs. Bize modernliğin nimeti gibi gösterilen sanayileşmiş beslenmenin bedelini artan hastalıklarla ödüyoruz. Hastalıkların (diyabet, obesite, kanser, osteoporoz vs.) bunca arttığına şaşmamalıyız. Oysa bunları görmezden geliyoruz , Ancak tamamen hastalanınca ileri tedavi yöntemlerine başvuruyoruz.

Oysa bahsi geçen hastalıklara sebep olarak ne bir bakteri ne de virüsü suçlayabiliriz. Temel suçlu beslenme. Neden sadece beslenme bu kadar etkili? Cevap şu: Hasta organa zoom yapınca organın hücrelerinde asit-alkali dengesinin bozulduğunu görüyoruz.

O halde vücudun asit artıklarını azaltan alkali besinleri daha çok tüketerek, hastalanmanın ve kilo problemlerinin kökten çözümüne yaklaşabiliriz.

Unutmayalım en iyi tedavi hiç hasta olmamaktır.

Yararlı bulduysanız lütfen paylaşın.

PinIt

Related Posts

Bir cevap yazın

Bize Ulaşın

Tüm hizmetlerimiz için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Alkali Yaşam Kulübü Üyeliği

Alkali yaşamı sağlığının ön koşulu olarak benimseyen, bu konudaki güncel bilimsel gelişmelerden, düzenlenecek aktivitelerden haberdar olmak isteyenlerin buluştuğu kulüptür.

Twitter @drAlkaliDiyet

Faydalı bigiler için bizi Twitter da takip etmeyi unutmayınız. @drAlkaliDiyet