Anti-Aging

Osteoporoz ve asitlenme


Vücut alkali olarak dizayn edilmiştir. Ancak yaşamsal metabolik olaylar sonucu ve yanlış beslenme ile asit artıklar ortaya çıkar. Vücut bu asitleri  asla kanda biriktirmez,  yok etmek ister. Bunu yapabilmek için bir takım alkali minerallere ihtiyaç duyar.

Vücuttaki en fazla miktarda bulunan alkali mineral kalsiyumdur. Deposu kemiklerdir.

Kalsiyumun  % 99 kemiklerde depolanmıştır. Geri kalanı ise vücut sıvıları ve diğer dokularda, çok önemli görevler için bulunur. Kan ve vücut sıvıları asitlenince, kandaki mevcut kalsiyum bu asitleri nötralize etmek için kullanılır.

Ama asitlenme artar kandaki kalsiyum biterse, kemik ve dişlerden kalsiyum çalınır

Osteoporoz olmamak için, beslenmede kalsiyum içeren besinlerin  önerilmesinin sebebi, kemikteki kalsiyum yerine besinlerdeki kalsiyumun, asitleri gidermek ve alkali olmak için kullanılmasını sağlamak  amacıyladır.

O halde kemik sağlığını koruyan besinler, aslında bizi asitlenmeden koruyorlar. Bu besinler, içerdikleri kalsiyum sebebiyle alkali besinlerdir.

 Yaşlılıkta osteoporoz normal bir hastalık gibi görülür. Çünkü yıllarca vücuttaki asit yükü, kemikten kalsiyum çalıp durmuştur. Sonuçta kemikler sünger gibi olur.

Aslında osteoporoz  asitli yiyeceklerle beslendiğimiz modern yaşam tarzımız için, yıllar içerisinde ödediğimiz gizli bir vergidir.

 

 

Yararlı bulduysanız lütfen paylaşın.

PinIt

Related Posts

Bir cevap yazın

Bize Ulaşın

Tüm hizmetlerimiz için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Alkali Yaşam Kulübü Üyeliği

Alkali yaşamı sağlığının ön koşulu olarak benimseyen, bu konudaki güncel bilimsel gelişmelerden, düzenlenecek aktivitelerden haberdar olmak isteyenlerin buluştuğu kulüptür.

Twitter @drAlkaliDiyet

Faydalı bigiler için bizi Twitter da takip etmeyi unutmayınız. @drAlkaliDiyet