Alkali Diyet ve Beslenme

Alkali Beslenme zihinsel perormansı arttırır.

Alkali beslenme sağlığı korumaya vücudun en  küçük birimi olan hücrenin sağlığını koruyarak başlar. Milyarlarca hücrenin biraraya gelmesiyle oluşan bir organizma olarak sağlıklı hücrenin  iki temel ihtiyacı var. İlki hücreye ihtiyacı olan besinleri vermek (alkali besinler), ikincisi hücrenin artıkları olan  toksinleri (asit besinler) dışarı atmasını sağlamak. Bu başarıldığında hücre kendi ideal kimyasal asit-alkali dengesinde olur. Maksimum fonksiyon gösterir.

Beyindeki tüm hücreler ideal kimyasal dengede ise, depresyondan kurtulmak, daha hızlı karar vermek, analitik öğrenme hızının artması,hafızanın gelişmesi, hızlı reflexler,kreativitenin artması, daha iyi uyku, daha yüksek özgüven oluşur. Uzaktan bakıldığında bu sayılan özelliklere sahip olan kişilerlerin bu özelliklere doğuştan sahip olduğu sanılabir. Oysa beyin özel kimyasal maddelerin (hormonlar vs ) belli bir sistematikte çalıştığı bir tür canlı bilgisayardır ve potansiyalize edilebilir. Doğru alkali beslenme ve alkali yaşam konsepti ile bu ilerleme sağlanabilir.

Beyinde olduğu gibi tüm vücutta da alkali-asit dengesini korumak sağlığı korumanın ve mevcut performansı maksimize etmek mümkündür.

 

Yararlı bulduysanız lütfen paylaşın.

PinIt

Related Posts

Bir cevap yazın

Bize Ulaşın

Tüm hizmetlerimiz için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Alkali Yaşam Kulübü Üyeliği

Alkali yaşamı sağlığının ön koşulu olarak benimseyen, bu konudaki güncel bilimsel gelişmelerden, düzenlenecek aktivitelerden haberdar olmak isteyenlerin buluştuğu kulüptür.

Twitter @drAlkaliDiyet

Faydalı bigiler için bizi Twitter da takip etmeyi unutmayınız. @drAlkaliDiyet